Digital Marketer

Județ

Oraș de lucru

Cluj-Napoca

Limba straină

Industrie

Nivelul de experiență

Nivel de studii

Candidatul ideal

  • Stăpânești bine comunicarea și scrierea corectă și cursivă în limba română,
    Te consider o persoană Digital Savvy - laptopul îți este un bun prieten și navighezi cu ușurință instrumente, aplicații și platforme digitale,
  • Ești o persoană autonomă în îndeplinirea taskurilor, în vederea atingerii obiectivelor agreate la comun,
  • Reușești constant să livrezi taskuri și rezultate la timp,
  • Știi cum să ajungi de la obiectiv la task și de la task la rezultat,
  • Ai gestionat anterior campanii de ads (pe Facebook și Google) cu valori apropiate de 500-1000-1500 euro / lună.

Descrierea jobului

Pe scurt, ce căutăm?

Suntem în căutarea unui Digital Marketer care are minim 1 an de experiență în domeniu și care dorește să se alăture echipei la biroul din Cluj-Napoca.

Suntem o echipă restrânsă, dar cu planuri mărețe de a construi o organizație internațională. Pentru dezvoltarea echipei de marketing - minim 3 viitori colegi - căutăm un om entuziast, căruia îi place și îl pasionează marketingul și care nu se dă în lături de la a învăța ceva nou sau din a dezvolta sau a crește proiecte existente, precum și de a fi parte activă din dezvoltarea unei echipe de profesioniști.

Între proiectele pe care vei lucra se numără InvataGermana.ro, Germana.ro sau Didacto.ro, dar și alte inițiative educaționale conexe.

Obiectivele rolului și responsabilități:

Noul coleg / colegă va trebuie să stăpânească competențele necesare pentru creșterea accelerată a comunităților online și a vânzărilor pentru un grup de firme active în domeniul serviciilor educaționale. Noul coleg / colegă va trebui să creeze și execute cu succes o strategie pentru creșterea amprentei digitale și creșterea vânzărilor venite din online marketing.

Cum am precizat, vor fi mai multe site-uri și proiecte pe care vom lucra, iar pentru dezvoltarea acestora, va trebui să acționăm pe următoarele direcții (printre altele):

  • Creșterea numărului de înscriși la proiectele educaționale,
  • Construirea și îngrijirea parteneriatelor pentru creșterea organică a site-urilor (backlinks, advertoriale, comunități online etc.),
  • Realizarea campaniilor online plătite pe Social Media (Facebook Ads, Google Ads, YouTube Ads).

Distribuie job-ul:

Trimite-ne CV-ul tău

Nume*
Nr. Telefon*
Mesaj
Incarcă CV-ul tău*
Maximum file size: 1 GB

Înregistrează-te pentru a aplica la job