Internship plătit- Digital Marketing Acade1000

Județ

Oraș de lucru

Cluj-Napoca

Limba straină

Industrie

Tipul jobului

Candidatul ideal

Poți aplica la internshipul nostru, dacă:

  • Ești student în anul 3 sau absolvent (nu, specializarea absolvită nu e un criteriu de selecție:)
  • Ai experiență în sfera de Digital Marketing sau ești pur și simplu pasionat și vrei să îți duci pasiunea la nivelul următor;
  • Vrei să îți transformi vara în punctul de plecare spre cariera ta de Digital Marketer;
  • Îți place să lucrezi în echipă și ai certitudinea că acesta e mediul prin care poți obține cele mai cool rezultate;
  • Ai disponibilitatea de a lucra alături de echipă în sediul din Cluj-Napoca, dar și remote;
  • Stăpânești bine comunicarea și scrierea corectă și cursivă în limba română;
  • Te consider o persoană Digital Savvy - laptopul îți este un bun prieten și navighezi cu ușurință prin instrumente, aplicații și platforme digitale.

Descrierea jobului

Cum va arăta internshipul?

Printre proiectele pe care vei lucra se numără InvataGermana.ro, Germana.ro sau Didacto.ro, dar și alte inițiative educaționale conexe. Iată cum îți vei aduce aportul în cadrul acestora:

  • Te vei asigura că site-urile web funcționează optim;
  • Vei ajuta la crearea de campanii online plătite prin Facebook Ads, Google Ads, YouTube Ads (dacă nu ai mai făcut asta până acum, fii sigur că vei învăța rapid cum stă treaba cu ele);
  • Dacă ai cunoștințe în sfera designului vei avea posibilitatea de a lucra și pe materiale grafice (pentru a ne asigura că pasiunile tale sunt complet valorificate în cadrul echipei :)
  • Vei lucra într-o echipă restrânsă, însă cu planuri mărețe de a construi o organizație internațională;
  • Vei avea libertatea de a îți aduce aportul și originalitatea în cadrul activității noastre;
  • + Dacă nu ai experiență cu tool-urile pe care le folosim, te vom ajuta să acumulezi know-how-ul în cel mai scurt timp.

Obiectivele rolului și responsabilități:

Cum am precizat, vor fi mai multe site-uri și proiecte pe care vom lucra, iar pentru dezvoltarea acestora, va trebui să acționăm pe următoarele direcții (printre altele):

  • Creșterea numărului de înscriși la proiectele educaționale;
  • Construirea și îngrijirea parteneriatelor pentru creșterea organică a site-urilor (backlinks, advertoriale, comunități online etc.);
  • Aducerea aportului la realizarea campaniilor online plătite- Facebook Ads, Google Ads, YouTube Ads;
  • Verificarea eficienței campaniilor create;

Distribuie job-ul:

Trimite-ne CV-ul tău

Nume*
Prenume*
Nr. Telefon*
Mesaj
Incarcă CV-ul tău*
Maximum file size: 1 GB

Înregistrează-te pentru a aplica la job